Kalendārs

06.03

Leģendas dzimšana – R. Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā

19:00

Leģendas dzimšana – R. Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā

“Leģendas dzimšana” ir emocionāls un krāšņs uzvedums ar desmit talantīgiem māksliniekiem un dzīvo mūziku, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu «Mežrozīte» (1956. – 1967.) Taču tas vēl nav viss – izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti! Atspoguļosies arī fakts, ka  Raimonda Paula muzikālās saknes sniedzas Eiropas un Amerikas mūzikā, tālu pāri tā laika padomju dzimtenes robežām un ka viņu droši varam uzskatīt par pasaules mēroga komponistu. Skatītājus priecēs arī Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja, krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi.

Izrāde uzbur skatītājiem piecdesmiti un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi.

Izrādē būs arī īpašs pirmatskaņojums dziesmai “Melodijas sirds” ar Maestro paša mūziku. Šī skaistā melodija savulaik skanēja filmā “Teātris” un pats autors to bieži atskaņo savos instrumentālajos koncertos. Tagad no tās ir radīta brīniškīga dziesma, kura izrādē izskan, kā visu mūsu veltījums komponistam. Pazīstamas personības, kas izrādi apmeklēja Rīgā, neslēpa savu aizkustinājumu un asaras dziesmas atskaņošanas laikā.

Īpašu noskaņu rada divi maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus – Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni …

Taču tas vēl nav viss – izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan par dziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna, koncerta viesiem! Horeogrāfija katrai dziesmai pieškir jaunu, plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu.

Izrādes komanda saka lielu paldies skatītājiem, kuri  ar stāvovācijām un bravo saucieniem jau novērtēja izrādes Rīgā, Liepājā un Jelgavā! Jāpiemin, ka izrādes veidotāji piedāvāja skatītājiem arī plašu atzinību guvušo uzvedumu par “Čikāgas piecīšiem”.

Izrādes skatuves noformējumā izmantota slavenā Gustava Klimta glezna dzīvības koks, kas simboliski rāda mūzikas mūžīgo attīstību improvizācijā.

Piedalās : Gints Andžāns, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks. Piedalās izcili mūziķi – Anatolijs Livča (klavieres) , Indriķis Veitners (klarnete, saksofons) , Viktors Veličko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti).

Horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs – Jānis Putniņš. Tērpu māksliniece – Ilze Kaša, Izrādes idejas un tekstu autore – Elizabete Trumpe, izrādes dizaina autore – Māra Ulme

Producente – Laila Ilze Purmaliete

Biļešu cena 10,00; 12,00; 15,00; 18,00 EUR

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: