Kalendārs

30.04 - 31.07

Izstāde "Pieskārieni"

12:00

Saldus muzejā top izstāde “Pieskārieni” – veltījums septiņiem ļoti talantīgiem Saldus novada māksliniekiem, kuri gan labi zināmi, gan viņu vārdi un darbs jāiepazīst gluži no jauna. Izstāde ir mēģinājums ielūkoties mākslinieku likteņos, ko lielā mērā veidoja vēstures laika grieži, ietekmējot iespēju cilvēkiem dāvināt savu talantu un darbu. Izstāde ļaus baudīt līdz šim mūsu novadā neredzētus mākslas darbus – zvārdenieka, tēlnieka, Tadžikistānas mākslinieka, daudzu persiešu – tadžiku dzejnieku, filozofu un kultūras darbinieku ansambļu autora Arvīda Teodora Kravinska daiļradi, arī viņa dzimtajam Zvārdes pagastam veltītu mākslas darbu. Par talantīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas Ģederta Eliasa meistardarbnīcas absolventa, tālajā Sibīrijā palikušā Friča Oguļa mākslu stāstīs viņa gaismu apliecinošie, košie portretu gleznojumi. Abus māksliniekus, tēlnieku A. T. Kravinski un gleznotāju Fr. Oguli, novadniekiem savulaik atklājusi māksliniece, zvārdeniece Dzidra Lāce, rakstot un stāstot par viņu dzīvi un darbu. Izstādē būs skatāmi arī gleznotājas un rūpīgās zīmētājas Dzidras Lāces akvareļi. Vēl arvien Brocēnu un Saldus iedzīvotājiem labā atmiņā gleznotājs, arvien darbīgais Pēteris Artūrs Briedis, latviešu akvareļglezniecības vecmeistara Žaņa Sūniņa skolnieks. P. A. Briedis, tāpat kā Ž. Sūniņs, savos akvareļos vislabprātāk turpinājis stāstīt par Latvijas dabu, lauku ziediem, dzimtā Talsu novada, Saldus un Brocēnu apkārtni. Scenogrāfa, lutriņnieka, Kārļa Miezīša darbības laiks iekrita periodā, kad izrādes ietērpu veidoja skatuves gleznotājs, kura darbs, veroties priekškaram, ne reizi vien izpelnījies skatītāju apbrīnu un aplausus. Daina Daugupe pārstāv mazāk zināmu, jaunāku mākslas nozari – ādas plastiku. Izstādē būs skatāmi D. Daugupes darbi, kuri augstu novērtēti un pabijuši izstādēs Latvijā, Japānā, Vācijā, Igaunijā, Bulgārijā, Maskavā, Ļeņingradā, Armēnijā, Kirgīzijā un Dānijā. Bet remteniece, keramiķe Elza Zariņa, piedzīvojusi teju vai gadu simtu Latvijas vēsturē, atstājusi sirsnīgus keramikas darbus ar vēlējumu, lai tie arvien nestu prieku cilvēkiem.

Izstade Pieskarieni 2022

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: