Sīkdatņu politika

 1. Savos publiski pieejamos elektroniskās informācijas resursos mēs izmantojam sīkdatnes, par to brīdinot datu subjektus un apņemoties nodrošināt viņu personiskās informācijas drošību un tiesību aizsardzību, apmeklējot tīmekļa vietni un iepazīstoties ar tās saturu.

Informācija par sīkdatnēm

 1. Sīkdatnes (cookies) ir informācijas vienības, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (Chrome, Firexox, Safari u.c.) saglabā Tavā datorā, mobilajā tālrunī vai planšetē, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju un iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt. Pārlūkprogrammas iestatījumos Tu vari atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez tām vietne nevarēs pilnvērtīgi piedāvāt tajā paredzētās funkcijas.

Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats

 1. Sīkdatnes ir nepieciešamas digitālo pakalpojumu ērtākai lietošanai un informācijas par tīmekļa vietnes apmeklējumiem iegūšanai. Sīkdatnes tiek izmantotas arī ar nolūku sniegt pielāgotu informāciju par pakalpojumiem.
 2. Statistikas sīkdatnes mēs izmantojam, lai pildītu 2017. gada 4. jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr. 399 “Valsts pārvaldes pakalpojumu uzskaites, kvalitātes kontroles sniegšanas kārtība” 23. punktā, kā arī Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10.pantā uzlikto pienākumu iegūt apmeklējamības un lietošanas statistikas, lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošināt tās sekmīgu tās darbību.
 3. Tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes tiek uzstādītas pēc noklusējumā, par papildu uzstrādājamam sīkdatnēm tiek prasīta vietnes lietotāja piekrišana.
 4. Datu subjekts var piekrist, atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, sniedzot piekrišanu vai atteikšanos sīkdatņu iestatījumu logā, kas tiek parādīts tīmekļa vietnē.

Sīkdatņu veidi un to pielietojums

 1. Iestāde izmanto vairākas sīkdatņu kategorijas, taču datu subjektu piekrišana tiek prasīta tikai papildu sīkdatnēm. Datu subjekts jebkurā brīdī varat mainīt savas izvēles un atteikties no papildu sīkdatnēm.
 2. Nepieciešamās sīkdatnes.
  Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas, tās ļauj datu subjektam piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.
 3. Statistikas sīkdatnes.
  Statistikas sīkdatnes apkopo anonīmu informāciju par vietnes apmeklētāju skaitu, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni, nosaka avotus. Statistikas sīkdatnes palīdz mums uzlabot tīmekļa vietnes darbību. Datu subjektam ir iespēja atteikties no šo sīkdatņu izmantošanas. Tādā gadījumā tīmekļa vietnes apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, vienlaikus neierobežos jūsu darbības tīmekļa vietnē.
 4. Personalizētās iestatījumu sīkdatnes
  Šīs sīkdatnes ļauj interneta vietnei atcerēties veiktās izvēles (piemēram, teksta lielumu, sīkdatņu piekrišanu utml) un pazīmes (lietotāja vārdu, lietoto valodu vai atrašanās valsti) un nodrošināt uzlabotas, personalizētākas iespējas.
 5. Reklāmas sīkdatnes
  Šīs sīkdatnes ļauj parādīt tieši lietotājam piemērotas reklāmas, veikt tirgus pētījumus un analīzes, izmantojot no lietotāja apmeklētajām mājas lapām un interesēm ievākto informāciju. Iegūtā informācija var tikt izplatīta reklāmas tīklā un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem;
 6. Mārketinga sīkdatnes
  Šīs sīkdatnes, kas gandrīz vienmēr nāk no trešo pušu tehnoloģiju vai reklāmu uzņēmumiem ar mērķi vietnes lietotājiem piedāvāt reklāmas vai vākt no viņiem personas datus turpmākajiem mārketinga mērķiem.
 7. Sociālo mēdiju sīkdatnes
  Šīs sīkdatnes ļauj apmeklētājiem dalīties saturā ar saviem draugiem un sociālajiem tīkliem. Sīkdatņu izvietotāji (parasti trešās puses) var izsekot Tavasdarbības dažādās vietnēs, lai izveidotu lietotāja profilu, lai piedāvātu atbilstošāku saturu citās apmeklētajās vietnēs.

Sīkdatņu iedalījums atkarībā no to piederības:

 • Pirmās dalības puses sīkdatnes
  no apmeklētās tīmekļa vietnes. Ar šo sīkdatņu palīdzību tīmekļa lappuses var saglabāt informāciju, kas tiek izmantota katru reizi lappuses apmeklēšanas laikā. No personas datu apstrādes viedokļa pirmās dalības puses sīkdatņu ievietotājs ir atbildīgais apstrādātājs (vai jebkura viņa pilnvarotā persona), kas nodarbojas ar apmeklēto lappušu pārvaldību;
 • Trešo pušu sīkdatnes
  veidojas, piemēram, no citu tīmekļa lappušu reklāmām, kas atrodas lietotāja apmeklētajās tīmekļa lappusēs (piem;eram iegults YouTube video). No personas datu apstrādes viedokļa trešās dalības puses sīkdatņu ievietotājs ir atbildīgais apstrādātājs, kas nav tas pats apmeklētās lappuses pārvaldnieks

Vietnē lietoto sīkdatņu saraksts

NosaukumsTipsMērķisDerīguma termiņš
nextIdTehnoloģiski nepieciešamā sīkdatne
YouTube
Glabā informāciju par videoklipu, kas tiks parādīts pēc pašreizējā videoklipa1 diena
requestsTehnoloģiski nepieciešamā sīkdatne
YouTube
Nav klasificēts1 diena
VISITOR_INFO1_LIVETehnoloģiski nepieciešamā sīkdatne
YouTube
Nodrošinātu joslas platuma aprēķinu.180 dienas
klaroIzvēles sīkdatne
vietne
Reģistrē sīkdatņu piekrišanas izvēli.365 dienas
_gaStatistikas sīkdatne
Google Analytics
Nodrošina iespēju veikt unikālo apmeklētāju uzskaiti tīmekļa vietnē (reģistrē unikālu apmeklētāja ID) Šī sīkdatne nesaglabā nekādus personas datus.730 dienas
_gat_gtag_UAxxxxxStatistikas sīkdatne
Google Analytics
Tiek izmantota Googe Tag Menedžera darbībā1 min
_gatStatistikas sīkdatne
Google Analytics
Izmanto, lai samazinātu pieprasījuma ātrumu1 min
_gidStatistikas sīkdatne
Google Analytics
nodrošina iespēju analizēt apmeklētāja aktivitātes tīmekļa vietnē (uzskaitītu un saglabātu lapu skatījumus), tas tiek izmantots statistisko datu iegūšanaI24 h
CONSENTStatistikas sīkdatne
YouTube.com
Tā reģistrē unikālu ID, lai saglabātu statistiku par YouTube redzamajiem videoklipiem, kurus redzējis lietotājs.6000 dienas
YSCStatistikas sīkdatne
YouTube
Saglabātu unikālu lietotāja ID.sesija
remote_sidStatistikas sīkdatne
YouTube
Ļauj uzraudzīt video izmantošanu vietnē un ļauj Google pārraudzīt videoklipu veiktspēju, analīzi, preferences un lietojumu, kā arī apkalpot personalizētu reklamēšanu.sesija
_gd*****Statistikas sīkdatne
Google Analytics
Neklasificētssesija
personalization_idReklāmas sīkdatne
Twitter
izmanto izsekošanai un mērķauditorijas atlasei586 dienas
twidMārketinga sīkdatne
Twitter
Nosaka vai lietotājs ir pieteicies pārlūka sesijas laikā; atļauj tvītus; pieraksta reies, cik lapa ir tvītēta1825 dienas
fbsr_******Mārketinga sīkdatne
Facebook
Izmanto Facebook, lai atvieglotu pieteikšanos un koplietošanusesija
ads_prefsMārketinga sīkdatne
Twitter
Uzrauga twitter reklāmu preferences, lai pārliecinātos, ka nesaņemat atlasītās reklāmas, ja esat no tām atteicies2190 dienas
dntMārketinga sīkdatne
Twitter
Atceras Tavu Twiiter konta iestatījumu – neizsekot lēmumu pieņemšu2190 dienas
guest_idMārketinga sīkdatne
Twitter
Twitter sīkfails parādās lapās, kurās tiek izmantota poga “Tweet”, un tā kalpo, lai identificētu lietotāju ar unikālu numuru, kas saistīts ar Twitter.730 dienas
IDEReklāmas sīkdatne
DoubleClick, Google
Palīdz izvietot un uzskaitīt reklāmu parādīšanu.365 dienas
test_cookieReklāmas sīkdatne
Google Doubleclick
Pārbauda vai lietotāja pārlūkprogramma atbalsta sīkdatnes15 sec

*Ar datu subjekta piekrišanu šajā vietnē tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc” programma „Google Analytics”, kura izmanto sīkdatnes, kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu, tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta. Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju, tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaista šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju var sniegt trešajām personām, ja tas ir likumos noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei.

 1. Apmeklējot tīmekļvietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Datu subjekts, izvēloties opciju “Apstiprināt izvēlētās”, ir piekritis visām sīkdatnēm, kas pieteikuma formā ir aktivizētas, un apstiprina, ka ir iepazinies ar Sīkdatņu politiku, sīkdatņu izmantošanas nolūkiem un gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.
 2. Attiecībā uz “nepieciešamajām” sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu tīmekļa vietnes satura attēlošanu, lai datu subjekts varētu izmantot tīmekļa vietnē paredzēto funkcionalitāti un saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.

Sīkdatņu noraidīšana

 1. Ja datu subjekts vēlas, lai ierīcē netiktu izmantotas papildu sīkdatnes, viņš var tās pārvaldīt sīkdatņu pieteikuma formā, aktivizējot vai noraidot attiecīgās sīkdatņu grupas.
 2. No tehnoloģiski nepieciešamajam sīkdatnēm nav iespējams atteikties, jo tās ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai.
 3. Aģentūrai nav iespējas kontrolēt trešo pušu sīkdatņu darbību. Pēc noklusējuma modernās pārlūkprogrammas bloķē trešo pušu sīkdatnes. Tāpat lietotājs var veikt trešo pušu sīkdatņu iestatījumu izvēli, apmeklējot šo trešo pušu tīmekļa vietnes, piemēram, YouTube.

Piekrišanas atsaukšana

 1. Datu subjekts jebkurā brīdī var mainīt to, kādas sīkdatnes viņš ļauj izmantot, vai atteikties no papildu sīkdatņu izmantošanas. Datu subjekts var atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot “nepieciešamās”.
 2. Lai atteiktos vai pārvaldītu sīkdatņu izmantošanu, datu subjektam ir jāklikšķina uz saites Sīkdatņu pārvaldība.

Politikas izmaiņas

 1. Ja jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar iestādes Privātuma politiku vai sazināties ar iestādes datu aizsardzības speciālistu
 2. Iestāde ir tiesības jebkurā brīdī mainīt šo sīkdatņu politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas šajā dokumentā.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: