Kalendārs

18.09 - 19.09

Sforzando plenērs

18:00

Attēlam ilustratīva nozīme

Jauniešu mūzikas biedrības “Sforzando” solisti aicina uz krāšņu rudens atklāšanas festivālu “Sforzando plenērs. Ārpus mākslinieka darbnīcas” Saldus Mūzikas skolā šī gada 18. un 19. septembrī.
Pēc darbiem pilnas vasaras “Sforzando” atgriežas Saldū, kur šī būs jau ceturtā biedrības norise sadarbībā ar Saldus Mūzikas skolu, kuras akustiskā koncertzāle izraudzīta par rudens festivāla mājvietu. Septembra trešās nedēļas nogalē – 18. un 19. septembrī – publiku priecēs trīs koncerti. Būtiski, ka “Sforzando” nav ieradušies Saldū tikai sniegt koncertus – biedrības solisti arī dalīsies savā pieredzē meistarklasēs ar Saldus Mūzikas skolas audzēkņiem.
Festivāla atklāšanas koncertā 18. septembrī plkst. 18.00 skanēs koncertprogramma “La Belle Époque” (franču valodā – “skaistā epoha”). Šis nosaukums ir festivāla mākslinieciskā vadītāja Jēkaba Bernāta izraudzīts pēc kultūras vēsturē plaši lietotā termina, kas definē Eiropas kultūras dzīves laikposmu no 19. gadsimta pēdējā ceturkšņa līdz pat Pirmajam pasaules karam. Šajā koncertā skanēs savstarpēji nedraudzīgo komponistu Emīla Dārziņa un Žana Sibēliusa mūzika, izceļot abu meistaru māksliniecisko konkurenci. Līdzās tiem, un lai kuplinātu koncertprogrammas krāšņumu, skanēs Jāzepa Vītola un Paula Linkes mūzika. Koncertprogrammā “La Belle Époque” uzstāsies trīs skaņu plenēristi: Ilva Bāliņa (vijole), Francis Karpenskis-Allažs (klavieres), Jēkabs Bernāts (balss).
Plenēra otrajā dienā, 19. septembrī, turpretim, būs klausāmi divi koncerti. Pirmais no tiem, “Mūzika Kurzemē: hercogistē, guberņā, republikā”, plkst. 14.00 atainos teju visu Kurzemes mūzikas vēsturi, sākot ar renesanses un baroka krāšņo skaņu paleti, baudot arī romantisma mūzikas smeldzi, kas novadā skanējusi guberņas laikā, taču koncertu noslēgs mūsdienu dižāko kurzemnieku skaņdarbi: Imanta Kalniņa, Ērika Ešenvalda un Pētera Vaska mūzika. Šī programma ir daudzveidīga arī instrumentārijā: uzstāsies Sabrīna Barona (saksofons), Marta Paula Pauliņa (koncertkokle) un Jēkabs Bernāts (ērģeles, balss).
Festivāla izskaņā – Imanta Kalniņa mūzikas vakars “Vējainās šūpolēs šūpoties…” –, kas plkst. 18.00 noslēgs plenēra otro dienu – 19. septembri. “Šī jaunradītā programma, kas aplūko Imanta Kalniņa gan ļoti labi zināmās dziesmas jaunā interpretācijā, gan ceļ gaismā sen aizmirstas un daudzu nemaz neatklātas kompozīcijas, ir mūsu visu, “Sforzando” biedrības, domu un darbu auglis, kas briedis visu vasaru un nu, rudenim iestājoties, tiks noplūkts un sniegts publikai,” teic festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Bernāts. Šis būs debijas koncerts koncertkokļu kvartetam “Maijs”, kam īpaši radīti visi skaņdarbu pārlikumi šajā programmā. Tā sastāvā: Ance Bergmane, Katrīna Kassaliete, Lizete Beikmane un Marta Paula Pauliņa.

Plašāka informācija par festivāla norisi un izpildītājmāksliniekiem meklējama jauniešu mūzikas biedrības “Sforzando” Facebook lapā un Instagram profilā.

Ieeja visos festivāla koncertos bez maksas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (Zaļais drošības līmenis), uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Informāciju sagatavoja
jauniešu mūzikas biedrības “Sforzando”
komunikācijas speciāliste
Marta Paula Pauliņa
t. 27871697

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: