Kalendārs

23.07

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Saldus

19:00

Pētera Vaska fonds 23.jūlijā plkst.19:00 aicina uz bezmaksas koncertu Saldus mūzikas skolā «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Saldus». Koncertā piedalīsies izcilās latviešu mūziķes –vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte.
Koncerta programmā iekļauti Vaska fonda pasūtītie jaundarbi: latviešu komponistes Santas Bušs skaņdarbs «Ich kann Dich noch sehen» jeb «Es tevi vēl varu redzēt», kura pamatā ir slavenā vācu dzejnieka Paula Cēlana dzeja, un Platona Buravicka skaņdarbs «Darba instrumenta restaurācija». Tāpat koncertā skanēs reti atskaņotā Jāņa Mediņa 1.Sonāte vijolei un klavierēm (1946), kā arī citi latviešu klasiskās kamermūzikas skaņdarbi.

Vijolniece Magdalēna Geka koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties Vigmora zālē Londonā, Parīzes Filharmonijā, «Herkulessaal» Minhenē un citur. Latvijas publikai viņas vārds ir pazīstams kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2014.gada rudenī, kam sekoja nominācija «Lielajai mūzikas balvai». Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur šobrīd turpina studijas prestižajā «Mākslinieka diploma» programmā (Artist Diploma). Magdalēna spēlē 1734.gadā darinātu Alesandro Galjāno (Alessandro Gagliano) vijoli, ko viņai aizdevis «Anima Music Foundation». Nominēta «Lielajai Mūzikas balvai 2020» kategorijā «Par izcilu interpretāciju», kā arī balvai «Kilograms kultūras» par koncertu «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» (tas izskanēja 2020.gada augustā Mazajā Mežotnes pilī).

Pianiste Iveta Cālīte aktīvi koncertē gan kā solomāksliniece, gan ir pieprasīta kamermūziķe dažādos kameransambļu sastāvos Zviedrijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā. Viņa atskaņojusi Mocarta klavierkoncertu ar Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas stīgu orķestri, kā arī izcīnījusi iespēju spēlēt Morisa Ravēla Sol mažora klavierkoncertu ar akadēmijas simfonisko orķestri un Danielu Blendulfu pie diriģenta pults. Iveta studējusi Alfrēda Korto mūzikas augstskolā Parīzē, Francijā, pie profesora Jean-Marc Luisada. Pēc tam turpinājusi studijas Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā, Zviedrijā pie profesora Stefana Bojstena un Mata Vidlunda (Mats Widlund), kur ieguvusi maģistra grādu un solista diplomu. Iveta ir Stokholmas Karaliskās mūzikas akadēmijas, kā arī Zviedrijas brīvmūrnieku ordeņa stipendiāte.
Abas mūziķes pērnā gada nogalē ierakstījušas albumu ar Maijas Einfeldes sonātēm vijolei un klavierēm, ko drīzumā izdos “SKANI”.

Koncerts top ar VKKF atbalstu sadarbībā ar Saldus mūzikas skolu.
Ņemot vērā Ministru kabineta 27.maija lēmumu, koncertus varēs apmeklēt pret «Covid-19» vakcinētas vai «C19» pārslimojušas personas, pie ieejas koncertā uzrādot atbilstošu sertifikātu.

Vairāk informācijas:
Regīna Deičmane, Pētera Vaska fonda koordinatore
E-pasts: regina.deicmane@gmail.com

Attēlam ilustratīva nozīme

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: