Kalendārs

08.05

Koncertprogramma "Neapoles Saule"

15:00

Mūsu platuma grādos saules nevar būt par daudz, tādēļ biedrība “Skatuves elpa” sadarbībā ar Talsu Tautas namu, Saldus Mūzikas skolu un Valsts Kultūrkapitāla fondu klausītājus vēlas iepriecināt ar vieglu un gaisīgu itāļu klasiskās kamermūzikas programmu.  8. maijā plkst. 15:00 Saldus Mūzikas un Mākslas skolas akustiskajā koncertzālē būs iespēja dzirdēt akadēmiskās kamermūzikas koncertprogrammu “NEAPOLES SAULE”.  Koncertā trīs Latvijas Nacionālās Operas jaunie mākslinieki – soprāns Jūlija Vasiļjeva, baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere – izpildīs itāļu kamermūziku un neapoliešu dziesmas.

Dzirkstošā un Itālijas saules piepildītā koncertprogramma “NEAPOLES SAULE” būs lieliska iespēja klausītājiem dzirdēt gan zināmas, gan iepazīt jaunas itāļu dziesmu melodijas. Koncertā tiks atskaņotas itāļu kamermūzikas pērles, kuras savās koncertprogrammās ir atskaņojuši tādi pasaulslaveni mākslinieki kā Enriko Karūzo, Luīza Tetracini, Lučāno Pavaroti, Hosē Karrerass un citi.

Soprāns JŪLIJA VASIĻJEVA ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2013. gada. Viņas interpretēto lomu vidū ir Violeta Verdi operā Traviata, Lelde Imanta Kalniņa Spēlēju, dancoju, Džilda Džuzepes Verdi Rigoleto, Suzanna Volfganga Amadeja Mocarta operā Figaro kāzas, donna Anna operā Dons Žuans, u. c. Dziedātāja ir piedalījusies Siguldas Opermūzikas svētkos, Latvijas Nacionālās operas Galā koncertos kā arī atskaņojusi latviešu un ārzemju komponistu vokālās kamermūzikas programmas.

2012. gadā dziedātāja ieguvusi Grand Prix Mihaila Kaziņika organizētajā konkursā Uzlecošās zvaigznes Rīgā un uzaicināta piedalīties vācu operas aģentūras Tehnigkeit rīkotajā vasaras festivālā Itālijā.

Baritons RIHARDS MILLERS kļuva par Latvijas Nacionālās operas solistu 2014. gadā un viņa repertuārā ir tādas lomas kā grāfs Almaviva V. A. Mocarta Figaro kāzās, Falke J. Štrausa Sikspārnī, Džips J. Lūsēna Putnu operā, Valdis A. Maskata Valentīnā, Pantalone S.Prokofjeva Mīla uz trim apelsīniem, Celtnieks Ē. Ešenvalda operā Iemūrētie u.c. Atskaņojot lielās formas un piedaloties dažādos projektos sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Sigvards Kļava, Aigars Meri, Viesturs Gailis, Jānis Zirnis, Lukas Groen (Igaunija) u.c.

2013. gadā Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstītās LNO akadēmijas solists un fonda stipendiāts. 2014. gadā dziedātājs apbalvots ar JVLMA un Swedbankas balvu par radošiem sasniegumiem 2013.gadā. 2015.gadā ieguvis 3.vietu un speciālbalvu par labāko F.Šūberta Ave Maria interpretāciju Klaudija Taev Starptautiskajā Jauno operdziedātāju konkursā Igaunijā.

Pianiste ĒRIKA MILLERE ir Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare kopš 2010. gada. Līdztekus darbam LNOB Ērika regulāri sadarbojas un koncertē ar vadošajiem Latvijas operas solistiem – Elīnu Šimkus, Rihardu Milleru, Jolantu Strikaiti-Lapiņu, Kalvi Kalniņu, Mihailu Čulpajevu, Marlēnu Keini, Jūliju Vasiļjevu, Lauru Grecku, kā arī ar Eviju Martinsoni, Ingu Šļubovsku-Kancēviču un Krišjāni Norveli. 2015. gada jūnijā Ērika Millere saņēma labākās koncertmeistares titulu IX Starptautiskajā Klaudia Taev Jauno operdziedātāju konkursā Pērnavā un diplomu kā labākajai koncertmeistarei IV Starptautiskajā Jāzepa Vītola vokālistu konkursā. 2011.gads – Lietuvas valsts kameransambļu konkurss Viļņā, II vieta, 2011.gads – Starptautiskais Jaunās mūzikas konkurss Lietuva-Itālija, II vieta.

Koncertā 8.maijā Saldus Mūzikas un Mākslas skolas akustiskajā zālē ieeja bez maksas.

Neapoles Saule

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: