Kalendārs

19.03

J. Rozentāla jubilejas pasākums

13:00

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 8. marta līdz 24. aprīlim skatāma ikonu, gleznu un grafikas izstāde “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.”, kurā apvienojušās piecas mākslinieces – Ineta Freidenfelde, Evija Rudzīte, Marta Jurjāne, Elīna Alka Rikmane un Baiba Kalna.

Apzinoties šī brīža ģeopolitisko trauslumu un vēloties stiprināt cilvēkus ar kultūras un mākslas palīdzību, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja pagalmā notiks publisks pasākums, kurā piedalīsies mācītājs Uldis Gailītis, Saldus Mūzikas skolas skolotāja – ērģelniece Simona Sunepa, Saldus novada dzejnieku biedrības “Saules stīga” pārstāvji, kā arī muzejā apskatāmās izstādes darbu autores.

Pasākuma datums nav nejaušs, jo 18. martā ir Jaņa Rozentāla 156. dzimšanas diena. Mākslinieks rakstīja: “Neatmet ticību uz labākiem laikiem, bet centies, kā vari tos drīz pievest.” Šobrīd, kad visa pasaule ir vienojusies ap Ukrainu un seko līdzi katrai kara dienai, ticība un cerība ir īpaši svarīgas.

Projekts un gleznu, grafikas, ikonu izstāde  “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.”  bija iecerēts un izveidots  jau 2019.  gadā. Bet dēļ pandēmijas tas ir ieildzis un pēdējā projekta izstāde notiek  Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā.

Mākslinieces saka: “.. varbūt pat labi, ka ar savu projektu esam šeit un tagad, jo iecerētās sarunas par mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem, kas apvieno laikmetīgo ar tradicionālo, kas dod iespēju atklāties dažādām apcerēm un pārdomām  vietā, esam  nonākušas pie sarunas, kurā vēlamies un varam  runāt par dziļākām lietām. Viss ir kļuvis jēgpilnāks, svarīgāks, skaidrāks, precīzāks.”.

Pēc āra pasākuma interesentiem būs iespēja tikties ar māksliniecēm muzeja izstāžu zālē.

Informāciju sagatavoja:

Inna Kislina

inna.kislina@saldus.lv   tālr.29217784

 

Pasakuma Afisa 19. Marts 2022 (1)

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: