Kalendārs

20.06 - 16.09

Gleznu fotoreprodukciju izstāde "Krustceles. Hildegard Feldt"

Visu dienu

“KRUSTCELES. Hildegarde Feldt.”

GLEZNU FOTOREPRODUKCIJU IZSTĀDE

          Hildegardes Feldt (dzim. fon Briskorna) ir bijušā Rīgas mēra (1901. – 1912.) Džordža Armitsteda mazmazmeita. Māksliniece dzimusi Rīgā, 1937. gadā, bet jau divus gadus vēlāk repatriācijas vilnis pirms 2. Pasaules kara Briskornu ģimeni aiznesis uz mūsdienu Poliju un vēlāk uz Vāciju. Šobrīd ģimenes mājvieta ir Toronto, Kanādā.

Hildegardes pirmais mākslinieciskais darbs tapis jau agrā bērnībā – pārzīmēta kartiņa, kurā attēlots klauns. Un līdz pat šodienai mākslinieces daiļradē laiku pa laikam klaunu un arlekīnu motīvs atgriežas. Pateicoties tēvam, kurš bija arhitekts, māksliniece jau agri iepazinusies ar vienkāršā zīmuļa plašajām iespējām. Ap šo laiku tapis arī pirmais portrets – māsa, kura pilda mājas darbus un pirmais lielformāta darbs uz skolas sienas – Vācijas karte, kurā atzīmētas jokdara Tila Pūcesspieģeļa darbības vietas. Tas aizsāka mākslinieces interesi par lielformāta glezniecību.

Izglītību mākslas jomā turpinājusi Grafiskā dizaina studijā Alsterdamas skolā Hamburgā, Grafikas un grāmatu tirdzniecības skolā Berlīnē, Lineburgā pie Haralda Illies, kā arī dažādos profesionālās pilnveides kursos. Mākslinieces izpratni par gaismu un krāsu spēlēm iespaidojuši dažādi notikumi un ceļojumi dzīves laikā, kas atspoguļojas arī viņas glezniecības un grafikas darbos – brauciens zirga ratos caur krēslainu mežu, Bretaņas (Francija) klinšainie jūras krasti, ceļojumu laikā Latvijā Jaunmokās un Spirgus muižā salasīti āboli…

Šobrīd Hildegarde Feldt zīmē apsveikumu kartiņas bērniem, strādā pie četrdaļīga klaunu gleznojuma, viņas nākotnes plānos ir turpināt gleznot ainavas, pilsētu skatus, grāmatu ilustrācijas, portretus un dažādus cita tipa darbus.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: