Kalendārs

26.02

Dokumentālās filmas “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” kino seanss

18:00

26. februārī plkst. 18.00 Saldus novada pašvaldības administratīvās ēkas Lielajā zālē, Avotu ielā 12 notiks kino seanss jaunajai dokumentālajai filmai “Ukrainas frontē bez pārmaiņām”.

Ieeja BEZ MAKSAS!

!!! Pēc filmas tikšanās ar filmas galveno varoni Elmāru Pļaviņu un filmas autoru Sandiju Semjonovu. Viņi atbildēs uz jūsu jautājumiem.

Karš Ukrainas austrumos ilgst vairāk nekā pirmais un otrais pasaules karš. Februāra beigās būs jau seši gadi. Taču ikdienā tas ir pazudis no laikrakstu virsrakstiem un dienas galvenajām aktualitātēm. Konflikts turpinās un turpinās arī dzīve. Ukraiņi ir noguruši no nemitīgā stresa un neskaidrības. Kādas sekas atstājis sešu gadu konflikts? Kā dzīvo un ko domā ukraiņi frontes tuvumā. Kādēļ nav iespējams pielikt punktu šim karam?

Filmēšanas grupa piecas reizes pēdējā gada laikā devusies uz Austrumukrainu, lai sekotu situācijai un tam, kā Latvijas savākto humanitāro palīdzību uz Ukrainu nogādā NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Pa vidu tam arī daudz cilvēcisku traģēdiju – kāda skolniece Maša karā laikā zaudējusi abus vecākus un tagad dzīvo viena. Popasnajas skolotāja Lilija palikusi bez vīra, kuram sprādzienā norauta galva. Cits Slovjanskas iedzīvotājs Dmitrijs pēc mīmnetēju uzbrukuma un smagiem ievainojumiem brīnumainā kārtā izdzīvojis. Viņš no Doņeckas pārvācies uz Slovjansku, Ukrainas kontolēto teritoriju, un iestājies vietējā draudzē. Kā pateicību Dievam par to, ka izdzīvojis, viņa ģimene adoptējusi četrus bērnus. Filmēšanas grupa apciemos šos cilvēkus, lai stāstītu viņu stāstus.

Filmas veidošanas procesu iedvesmojis rakstnieks Ērihs Remaks, kura romāns “Rietumu frontē bez pārmaiņām” ļauj paskatīties savādāk arī uz Ukrainas konfliktu. Remarka aprakstītās pirmās pasaules kara sajūtās var atrast daudz arī no Ukrainas frontes. Tieši tādēļ mūsu stāsts saucas “Ukrainas frontē bez pārmaiņām”.

Režisors: Sandijs Semjonovs

DokumentĀlĀ Filma Mazs

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: