Kalendārs

26.07

Annas - Saimnieču diena

15:00

26.jūlijā no plkst. 15.00 – 19.00 J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atzīmēs Annas dienu, kas izsenis ir latviešu saimnieču dižošanās diena un sākums jaunās ražas novākšanai un baudīšanai.

Pašā vasaras pilnbriedā, 26.jūlijā latvieši atzīmē saimnieču jeb Annas dienu, kad var baudīt pirmos novāktās ražas augļus, bet čaklās saimnieces dižoties ar savu izmanību. Turpretī puiši sev noskatīt izdarīgu sievu, tālākai saimniekošanai. Arī mēs, Saldus muzejā, esam nolēmuši Annās dižoties , piepildot pagalmu ar dažādām aktivitātēm. Apmeklētājus sagaidīs brīvdabas izstāde “Priekšauti” un dvieļi no muzeja krājuma atvilktnēm, rokdarbu meistarklases, tautastērpu nēsātāju dižošanās un tērpu darināšanas pieredzes stāsti, kopīga ievārījuma vārīšana ar saimnieci Santu. Pēc tam arī ievārījuma baudīšana ar gardo “Saldus Maiznieks” baltmaizi.  Būs arī recepšu galds, kurā varēs pāršķirstīt un padalīties ar kādreiz tik rūpīgi rakstītajām virtuves piezīmēm.

Lustīgas melodijas un dziesmas, ne tikai saimniecēm, kapelas “Pēterpogas” izpildījumā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Baldiņa, muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

linda.baldina@saldus.lv  tālr.26194982

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: